SÖYLEDİĞİMİZ Gibi Alinur Aktaş Aday

Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin Az önce  Ankara AK Parti Genel Merkezinde yaptığı basın toplantısıyla Bursa ilçe’lerinin başkan adaylarını açıkladı. Yapılan resmi açıklama ile birlikte İnegöl Belediye Başkan Adayı Alinur Aktaş oldu.

2014 Martında yapılacak olan yerel seçimlerde AK Partinin İnegöl Belediye Başkan adayı olan Alinur Aktaş’ın 3.ncü dönemi olacak.

AK Parti’nin Ankara da ki Genel Merkez binasında gerçekleşen basın toplantısında Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin AK Parti Bursa milletvekilleri ve İlçe Teşkilat başkanları da hazır bulundu. Basın toplantısına İnegöl’den AK Parti İlçe Başkanı Bülent Temelli katıldı.

 

Ak Parti Belediye Başkan Adayı Alinur Aktaş

 2 ay önce ‘özel haber’ olarak yayınladığımız haberde, AK Parti İnegöl Belediye Başkanlığı için AK Parti İlçe başkanlığına başvuran 8 Aday adayı içerisinden mevcut belediye başkanı Alinur Aktaş’ın 3.ncü dönem Belediye Başkan adayı olacağı az önce resmen açıklanarak haberimizin doğruluğu tescillenmiş oldu.

Kamuoyunun merak ettiği AK Parti adayı konusunda, Mevcut Belediye Başkanın isminin çizildiğini ve tekrar aday olma şansının % 5 olduğu yönünde görüş beyan eden bazı basın mensuplarının görüşleri, Alinur Aktaş’ın tekrar aday gösterilmeyeceği konusunda X kişinin açıklamaları, Çok güvenilir kaynaktan alınan ve kesin olduğu ileri sürülen Adem Demirel’in adaylığı, Genel Merkezden önemli bir kişinin telefonla arayıp Hasan Aydın’ın aday olacağı şeklindeki basında çıkan haberlerin aslında gerçeği yansıtmayan birer kurgusal görüşler olduğu ortaya çıktı. AK Parti Genel Merkezi, Bursa İl Başkanlığı, Belediye Başkan adaylarını belirleyen AK Parti İstişare kurulu ve İnegöl İlçe Başkanlığının ortak kararı ile tekrar İnegöl Belediye Başkan Adayı olarak Alinur Aktaş olarak açıklandı.

 

Şaban KORKMAZ

YAZAR BİYOGRAFİSİ

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir