‘SAADET İKTİDARI İLE GÜZEL GÜNLER BİZİ BEKLİYOR’

7 Haziran 2015 tarihinde yapılacak olan Milletvekili Genel Seçimlerinde Saadet Partisi’nden Bursa Milletvekili adayı olan Özgür Öztürk ile Nil Cafe’de MANŞET Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Şaban Korkmaz ile yapılan keyifli söyleşiyi okurlarımızla paylaşıyoruz.

Şaban Korkmaz; Özgür bey ilk önce kendinizi tanıtır mısınız?

Özgür Öztürk;  1979’da Ardahan ilinin Posof ilçesinde dünyaya geldim. Yaklaşık 30 yıldır İnegöl’de yaşamaktayım. İlk Orta ve Lise öğrenimimi İnegöl’de yaptıktan sonra 2002 yılında üniversiteyi tamamladıktan sonra İnşaat Mühendisi olarak Osman Gazi Üniversitesinden mezun oldum. 2004 yılında da Osmangazi Üniversitesinde yüksek lisansımı tamamladım. Siyasetle 2009 yılında yerel seçimlerde Saadet Partisiyle tanıştım.  Aynı yıl yapılan yerel seçimlerde Saadet Partisinden İnegöl Belediye Meclisine seçilerek meclis üyesi olarak görev yaptım. Evli ve iki çocuk babasıyım.

 Şaban Korkmaz;  Neden Saadet Partisi ve Neden Bursa’dan Milletvekili adaylığı?

Özgür Öztürk; Niçin Saadet Partisi? Çünkü Saadet Partisini diğer partilerden ayıran bir sürü özelliği var. Saadet Partisinin geçmişte hiç bir lekesi yok. Partimiz öncelikle halkımızın teveccühünü kazanmış bir partidir. Türkiye’yi ağır sanayi hamlesiyle tanıştırmıştır. Görüşü ne olursa olsun hangi parti olursa olsun onlarla iş yapılabileceğini geçmişte göstermiştir. Maalesef şuan halkımız siyasi partilerin atışmalarından kavgalardın sıkılmış durumda. Mecliste Saadet Partisi olsaydı meclisin çalışması daha farklı olacaktı. Dolayısıyla Saadet Partisinin bütünleştirici ve birleştirici özelliği çok önemli, Saadet Partisinin ufku o kadar geniş ki sadece ülkemizle sınırlı değil Yeni Bir Dünya ufkuyla yola çıkmıştır. İşte bu önemli özelliklerden dolayı Saadet Partisinden Bursa Milletvekili adayı oldum.

 Şaban Korkmaz; Peki Özgür bey, Bu seçimde partinizi ve sizi öne çıkaracağını düşündüğünüz etkenler nelerdir?

Özgür Öztürk;  Bu seçim her şeyden önce çok kritik bir seçim, Saadet Partisi ülkemize bir ümit ışığı sunmuştur. 7 Haziran itibariyle Büyük Birlik Partisiyle ittifak gerçekleştirerek ümit ışığı olmuştur. Halkımız büyük bir teveccüh göstermektedir. Biz buna milli ittifak diyoruz. Bizim ekonomik modelimiz 1996-97 yılında denenmiş ve başarılı olmuş bir model dolayısıyla tekrar ekonomik anlamda ülkeyi ayağa kaldırabilecek ekonomik modelimizle tekrar tercih edileceğimizi düşünüyorum. Bizim iktidara gelmemiz demek tekrar bolluk demek, tarımda verimlilik demek, ağır sanayide hamle demektir ve bilim teknolojide daha iyi olmak rakiplerimizden üstün olmak demektir. Birçok konuda bu güzellikleri gerçekleştireceğiz. Bu özelliklerimiz ve vaatlerimiz bizi ön plana çıkacaktır. Büyük istişareler yaparak bunları belirledik. Dolayısıyla bu farklılıklar bizi her konuda ön plana çıkaracaktır. Burada bize düşen ise daha çok çalışarak bunları halkımıza iyi anlatıp iyi duyurmaktır.

 Şaban Korkmaz;  Seçim sathında her gün farklı insanlarla görüşüyorsunuz. İnsanların talep ve eleştirileri nelerdir?

Özgür Öztürk;  Vatandaştan gelen talepler, daha çok ekonomik konulardan geliyor.  Bir çıkış kapısı arıyorlar, Ancak çıkış kapısının Saadet Partisinde olduğunun farkında değiller. farkındalık yaratmak için çalışıyoruz. Birinci öncelik ekonomi gözüküyor, İkinci öncelik maneviyat. Çünkü maneviyatta geriye gidiş var. Biliyorsunuz Alkol ve uyuşturucu maalesef ilkokul sıralarına kadar indi, bu tür kötü alışkanlıklar git gide yaygınlaşıyor, gerçek manada bunlarla mücadele etmek gerekiyor. Bunlarla ilgili projeler geliştirmemiz icab ediyor. Yine aile ile ilgili sıkıntılar var. Biliyoruz ki boşanma oranları yükseldi hatta evliliklerin önüne geçer oldu. Aileler adına büyük risk olmaya başladı çünkü toplumun temel çekirdeği olan aileler bozulmaya başladı bu çok tehlikeli bir gelişme, tabi bu problemin birçok etkenleri var bunların başında Televizyonlar geliyor özellikle diziler bizim aile yapımıza uygun olmayan bir şekilde yayınlanıyor adeta ahlaksızlık özendiriliyor. Bu yayınlarla zararlı şeyler resmen enjekte edilmek isteniyor. En büyük sorun bu televizyonlar toplumun baş belası haline geldi. Bu dizilerin temel konularına baktığımızda gayri meşru ilişkiler normalmiş gibi sunulmak isteniyor. Televizyon yayınlarının birçoğu topluma yanlış mesajlar veriyor. Diğer saçma şeylerde yarışmalar, garip garip yetenek yarışmaları ve insanlar bunlara özendirilmeye çalışılıyor. Bizim asıl ihtiyaçlarımız bunlar değil. Biz halkı ve gençleri doğru bir şekilde yönlendireceğiz. Biz iktidara geldiğimizde bu yanlışlara dur diyeceğiz. Biz seçim sloganı olarak ‘Kendine Gel Saadete Gel’ diye belirledik. Bizim ceddimiz bundan 200 sene önce süper güçtü, Ecdadımız Dünyaya nizam ve intizam veriyordu. Dolayısıyla biz bu toplumsal sıkıntılarla da yakından ilgileneceğiz.

 Şaban Korkmaz; Milletvekili olarak seçilmeniz halinde Bursa’ya ne tür hizmetler sunacaksınız?

Özgür Öztürk; Bursa’ya genelden bakarsak Bursa’da Kentsel dönüşüm anlamında büyük eksikler ve sıkıntılar var. Mesleğim itibarıyla kentsel dönüşüm konusuyla ilgiliyim. Biliyorsunuz en meşhuru Doğan Kent kentsel dönüşüme baktığınızda şehrin ortasında görüntü kirliliğine neden oluyor. Çünkü Uludağ’ın ve Ulu Camii’nin görüntüsünü engelleyen bir ucube gibi duruyor. Kentsel dönüşüm adı altında dikey yapılaşmaya önem veriliyor. Oysa doğru olan halkımızın isteği doğrultusunda yapılacak olan çalışmadır. Bunun içinde çok derin araştırmalar yapılarak gerçek anlamda altyapı ve kentleşme yapılması gerekiyor. TOKİ marifeti ile yapılan binalar kültürümüze hitap etmiyor, dolayısıyla insanlarımız bu binalarda rahat değiller. Bursa’nın trafik sorunu da çözülmesi gereken en önemli sorunlardan birisi, trafiği rahatlatacak önemli yatırımları planlıyoruz ve bu manada gerekirse merkezi yönetimden kaynak yönlendirmesi yapacağız. Bursa’nın gelişmesi demek tabi ki İnegöl’e de katkı sağlayacaktır. En önemli hedeflerimizden biride İnegöl’ün il olmasıdır. Mecliste tekrar gündeme getireceğiz, 82 numaralı plakayı inşallah İnegöl’ün olacak. Ayrıca Büyükşehir yasasının yanlış olduğunu düşündüğümüz için bu yasanın iptalini sağlayacağız. Çünkü Büyükşehir yasası halkımızın isteğine cevap vermedi. Büyükşehir yasası ile birlikte çok büyük sıkıntılar yaşıyoruz ve böyle giderse yaşamaya da devam edeceğiz. İktidara geldiğimizde biz bu yasayı değiştireceğiz. Belediyecilik anlayışımız yaşadığımız yeri kendi merkezinden yönetmektir. Büyükşehir her hangi bir sorun olduğunda yetişemiyor çünkü uzaktan yönetmeyle ancak bu kadar olur. İnşallah Bursa’mızı ve İnegöl’ümüzü daha ileri noktalara biz taşıyacağız.

 Şaban Korkmaz; Buradan Seçmene neler söylemek istersiniz?

Özgür Öztürk; Biz kahvelerde, Derneklerde ve halkla yaptığımız görüşmelerde vatandaşımızdan Saadet Partisine sahip çıkmalarını istiyoruz. Çünkü Saadet Partisine sahip çıkmak Milletin bizatihi kendisine sahip çıkmaktır diyoruz. Çünkü hem Maddi Hem Manevi mirasımıza Saadet Partisi sahip çıkmaktadır. Ülkemiz üzerinde dolaşan kara bulutları dağıtacak parti Saadet Partisidir, İnşallah Saadet Partisi İktidar olması durumunda ülkemizi ve bizi günlük güneşlik günler bekliyor ayrıca partimiz halkın ümit ışığı olarak duruyor.

Son olarak bizimle yaptığınız keyifli söyleşi ile sesimizi duyurma anlamında imkân verdiğiniz için İnegöl MANŞET Gazetesi ekibine Ayrıca bizi ağırlayan NİL Cafe sahibine Saadet Partisi olarak ve Kendi adıma teşekkür ederim.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir