Spina Bifidalı Çocuklar Alinur Aktaş’ı ziyaret etti

Türkiye Spina Bifida Derneği İnegöl temsilciliği bünyesindeki Spina Bifidalı(Bendensel Engelli) çocuklar ve Aileleri Belediye Başkanı Alinur Aktaş’ı ziyaret ettiler.

İnegöl Belediyesi Engelli Gündüz Bakımevi ve Aile Danışmanlık Merkezinde gerçekleşen ziyarette Spina Bifidalı (Bedensel Engelli) çocuklar ile aileler katıldı.

Yeni oluşturdukları Temsilcilikle ilgili ve bedensel engelli çocukların yaşamlarını kolaylaştırmaya yönelik çalışmalar yaptıklarını söyleyen Türkiye Spina Bifida Derneği İnegöl Temsilcisi Saadet Turan, ”Ayrık ve açık omurga anlamına gelen Spina bifida, En sık görülen doğuştan olma hastalıklardan birisidir. Ülkemizde her 1000 canlı doğumdan 3’ü spina bifida veya benzeri bir durumla doğmaktadır. Halk arasında “Bedensel Engelli” şeklinde ifade edilen hastalık nedeniyle çocuklarımızın yaşamlarını kolaylaştırma adına Sayın Belediye Başkanımız Alinur Aktaş ile bir araya gelerek oluşturduğumuz temsilcilikle ilgili ve spina bifidalı çocuklarımızla ilgili fikir alış verişinde bulunduk.  Sayın Başkanımız bize her konuda destek ve yardımcı olabileceklerini ifade etti. Bize gösterdiği ilgi ve alakadan dolayı kendisine teşekkür ediyoruz” dedi.

Özel çocuklarımızla Annelerinin ziyaretinden dolayı son derece mutlu olduğunu ifade eden Belediye Başkanı Alinur Aktaş,” Spina Bifidalı çocuklarımızla onların değerli annelerini misafir ediyoruz. Hiçbir şey çaresiz ve imkânsız değildir, Hamdolsun güçlü bir devletimiz var güçlü bir hükümetimiz ve Cumhurbaşkanımız var. Nihayetinde hem yaşlılarımız alakalı hem engelli çocuklarımızla alakalı Belediyelerimiz, Devletimiz ve Bakanlıklarımız marifetiyle türlü türlü projeler üretilmeye çalışılıyor. Bu arada İnegöl Belediyesi olarak bizimde farklı projelerimiz yapılanmalarımız var. Ama önemli olan ailelerimiz inde bu konuda bilinçlenmesidir. Bu gün çok mutlu olduğum bir şeyle karşılaştım gördüm ki İnegöl de 40-45 civarında spina bifida rahatsızlığı olan çocuğumuzun anneleri de kendi içerisinde güzel bir örgütlenme içerisine girmişler ve İnegöl temsilciliğini oluşturmuşlar. Bizden bazı istekleri oldu hem onları istişare ettik bu gün hem beraberinde ayda bir toplanabilmeleri için imkân oluşturulması noktasında bizden istekleri oldu seve seve bunu da karşılayacağımızı ifade ettik. Ben şunu bir kez daha ifade etmek istiyorum, Annelik çok kutsal çok özel bir durum, yani Annesinin hayır duasını alan ile annesinden helallik alanın hem dünyası hem ahreti çok güzel olacağı zaten müjdeleniyor. Bu annelerin çocuklarının rahatsızlığına ve sıkıntılarına rağmen sabırla sevgiyle mücadele ettiklerini dolayısıyla bu mücadelenin ecri ve sevabının çok büyük olduğunun bilincindeler ve farkındalar. Onun için bu anneler diğer annelerden daha şanslı olduğunu düşünüyorum ve eli öpülesi özel annelere yürekten teşekkür ediyorum. Şahsım adına ve Belediyemiz adına verebilecek bir desteğimiz olursa her zaman hazır olduğumuzu ifade ediyorum” dedi.

Şaban Korkmaz

 

Şaban KORKMAZ

YAZAR BİYOGRAFİSİ

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir