İnegöllü yapımcının büyük başarısı

Yapımcılığını İnegöllü Erdoğan Yaprak’ın üstlendiği  “BORDO BERELİLER SURİYE” Filmi 7 Nisan 2017 tarihinde vizyona girerek Türkiye genelinde 261 sinemada gösterilen başarılı Sinema filmi Salı akşamı Kanal D’de TV’de ilk kez yayınlandı.

Yapımcılığını İnegöllü Erdoğan Yaprak’ın yaptığı, Yönetmenliğini Erhan Baytimur ve Senaryosunu ise Coşkun Gündoğdu’nun yazdığı BORDO BERELİLER SURİYE filmin konusu “2015’in Eylül ayında geçiyor. Hakkâri Dağlıca’da 16 askeri şehit eden PKK’lıların yakalanması için seferberlik başlamıştır. Bölgeye getirilen bordo bereliler bu görevi tamamlamaya kararlıdır ve daha görevin başından ‘dön’ emri almamak için telsizlerini kapatırlar. Yüzbaşı Murat ve komutasındaki ekiple işbirliği yapan bordo berelilerin hedefi Suriye’de, Türk sınır güvenliğini tehdit eden bir terör örgütünü durdurmaktır. Ancak FETÖ olduğu ortaya çıkan örgütün başında yer alan “Çöl İmamı” lakaplı Ebu Salim’i yok etmek bir hayli zorlu olacaktır”  filmin Çekimleri ise Türkiye’nin en çok teröre şehit veren Osmaniye ilimizde yapılan BORDO BERELİLER SURİYE izleyicinin büyük beğenisini kazandı.

Kanal D’de yayınlanan Sinema filminde Yüzbaşı Murat Karakterini canlandıran filmin yapımcısı Erdoğan Yaprak Nil Köftecisi ve Cafe’de vatandaşlarla birlikte izledi.

Yapımcılığını üstlendiğimiz ve ilk deneyimiz olan BORDO BERELİLER SURİYE Sinema filminin izleyici tarafından beğenilmesinden dolayı mutlu olduklarını ifade eden Erdoğan Yaprak” Türk Askerinin vatanı için gerektiğinde seve seve canını feda edebileceğini, Aldığı eğitim ve karakteri ile de Düşmanı nasıl yok edebileceğini göstermesi açısından güzel bir sinema filmi yaptığımızı düşünüyorum” dedi.

İnegöllü yapımcı Erdoğan Yaprak’ın Kanal D’de yayınlanan Sinema filmi BORDO BERELİLER SURİYE Türkiye genelinde izlenme (Reyting) sıralamasında 3.ncü olarak (Ortalama 18 milyon )izleyiciden tam not aldı.

Şaban Korkmaz

 

 

 

Şaban KORKMAZ

YAZAR BİYOGRAFİSİ

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir