Fuar’ın açılışını bakan Varank yapacak

Uluslararası Mobilya Fuarı Modef Expo’nun açılışını Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank yapacak.

23-28 Ekim tarihleri arasında ‘Bir fuardan fazlası’ sloganıyla düzenlenecek 40. Uluslararası Mobilya Fuarı Modef Expo, bugün kapılarını ziyaretçilerine açıyor. 27 bin 100 metrekare alanda düzenlenecek fuarın açılışı saat 14.00’te yapılacak. Bir aksilik olmazsa fuarın açılışını Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank yapacak.

MODEF Yönetim Kurulu Başkanı Yavuz Uğurdağ, İnegöl ekonomisinin bel kemiği olan mobilya sektörünün uluslararası arenada görücüye çıktığı en önemli organizasyon olan Modef Expo için hazırlıkların tamamlandığını söyledi.

Başkan Uğurdağ, Fuarın toplam 27 bin 100 metrekare alanda düzenleneceği belirterek, önceki fuarda 5 kıtadaki 82 ülkeden ziyaretçi ağırladıklarını, bu yılki hedeflerinin ise ziyaretçi gelecek ülke sayısını 90’a çıkartmak olduğunu söyledi.

Başkan Yavuz Uğurdağ, “Yurt içinden de yoğun ziyaretçi bekliyoruz. Önceki fuarlarda 20 bin dolayında olan ziyaretçi sayısını bu fuarda 25 bine çıkarmayı hedefliyoruz. Modef Expo 2018 fuarımız ihracat odaklı bir fuar olacak. Hedefimiz İnegöl mobilya ihracatına ve ülkemizin toplam ihracatına katkı sağlamak. Fuar organizasyonumuz firmalarımızın daha çok ürün satmasını ve İnegöl mobilyamızı daha iyi tanıtmamızı sağlıyor. İnegöl, mobilya sektöründe ilkleri başarmış bir şehirdir ve bu ilkleri başardığı için mobilya üretim ve satış merkezi olmuştur. Katılımcı firmalarımız, bu yıl çok iddialı ürünler tasarlayıp ürettiler ve hazırladıkları birbirinden özel tasarımlarını fuarda sergileyecekler. Her biri çok özel olan yeni sezon ürünler, sağlamlıkları ve fiyat avantajları ile dikkatleri üzerine çekecek” diye konuştu.

Şaban KORKMAZ

YAZAR BİYOGRAFİSİ

Bunları da sevebilirsiniz

Fuar’ın açılışını bakan Varank yapacak” için bir yorum

  1. MODEF fuarı İnegöle hayırlı uğurlu olsun. Mobilyanın başkenti olma yolunda hızla devem ederken bazı mobilyacılar para kazan kazanma hırsıyla kaliteden ciddi ödün vermeye başladı BUDA İNEGÖL MOBİLYASINA CİDDİ ZARALAR VERMEYE BAŞLADI …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir