‘Amacımız Ahilik Felsefesini yaşatmak’

Mobilya sektörünün başkenti İnegöl’de mobilya üretimi üzerine faaliyet gösterecek olan 25 ortaklı Ahi Birlik Mobilya şirketi kuruldu.

Cerrah mahallesi 3. Sanayi caddesinde faaliyete başlayan Ahi Birlik Mobilya Sanayi ve Ticaret Anonim şirketi Elizzi Furniture adı altında koltuk üretimine başladı. Türkiye’nin farklı illerden mobilyacılarının ortak olduğu şirket koltuk takımı üretimiyle sektöre giriş yaptı.

Hedeflerinin kaliteli mobilya üretmek olduğunu ifade eden Ahi Birlik Mobilya şirketinin Genel Müdürü Faruk Pala” Birliğin beraberliğin hoşgörünün ve saygınlığın unutulmaya yüz tuttuğu bu günlerde küçük sermayeler ile birlik ve beraberlik içerisinde büyük işler başarabilme adına kurulmuş farklı illerden 25 katılımcının bir araya gelerek kurduğu yeni şirketimizde hedefimiz üretimde kaliteyi yakalamak, üreticiyi ve tüketiciyi korumak aynı zamanda ekonomiyi canlandırmaktır”  diyen Pala,” Mobilya sektörünün zorluğunu biliyoruz dolayısıyla Ahilik felsefesini yaşatma amacıyla çıktığımız bu yolda Rabbim bizleri utandırmasın” dedi.

Genel Müdür Faruk Pala

Haber Şaban Korkmaz

Şaban KORKMAZ

YAZAR BİYOGRAFİSİ

Bunları da sevebilirsiniz

‘Amacımız Ahilik Felsefesini yaşatmak’” için bir yorum

  1. Hayırlı olsun.Faaliyetinizin kuruluş amacına uyuyun olan hedeflere ulaşmasını dilerim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir