YENİ SU FABRİKASI İSTEMİYORUZ…

Başkan Sezai Çelik’“Uludağ’ın başından sonuna birileri gelip suları kiralamış, ellerinde tutuyor, bunlar iptal edilsin. Bundan sonra su fabrikası istemiyoruz.” 

Başkan Sezai Çelik

Birçok derenin kuruma noktasına geldiğine dikkati çeken Ziraat Odası Başkanı Sezai Çelik, “Uludağ’ın başından sonuna birileri gelip suları kiralamış, ellerinde tutuyor, bunlar iptal edilsin. Bundan sonra su fabrikası istemiyoruz.” dedi.


Makamında basın toplantısı düzenleyen Başkan Sezai Çelik yaptığı açıklamada;“Bursa su kenti olarak anılmaya başlandı. Türkiye’de içilen suların yüzde 40’ı Bursa’dan gidiyor. Uludağ’da ne kadar su kaynağı varsa su şirketleri tarafından alınmış durumda. Bunlara artık bir son verilmeli. Mezit deresi kurumak üzere, diğer derelerde de aynı durum var. Yarın öbür gün İnegöl ovası kuruyabilir. Bunlara dur demenin zamanı geldi. Bugün yaban hayvanları ormanda su arar hale geldiler. Dereler kuruduktan sonra, yaban hayatı bittikten sonra hiçbir şeyin kıymeti kalmaz. Birçok dere kuruma noktasında.”
“Şuanda olan su fabrikalarıyla ilgili söylemiyorum, bunlar zaten olmuş ama dağlardaki sular kendileri tarafından kiralanan, henüz kullanmayan firmalar var. Hiç olmazsa buralara fabrika açılmasın, o sular kurtarılsın. Uludağ’ın başından sonuna birileri gelip suları kiralamış, ellerinde tutuyor, bunlar iptal edilsin. Bundan sonra su fabrikası istemiyoruz. Suşehri olarak anılmak da istemiyoruz” dedi.

Şaban KORKMAZ

YAZAR BİYOGRAFİSİ

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir