Dil Kursuna Gürcistan’dan ziyaretçi var

Gürcistan’dan gelen heyet, İnegöl Halk Eğitim Merkezi ve İnegöl Kafkas Folklor ve Kültür Derneği ile ortaklaşa düzenlenen Gürcüce dil kursunu ziyaret ettiler.

Gürcistan’dan gelen heyet, Türkiye’de Halk Eğitim merkezinde açılan Gürcüce dil kursu olarak ilk olma özelliğine sahip Gürcüce Dil kursunu ziyaret ederek kursiyerlerle görüştüler.

Tiflis Devlet Üniversitesi Tarih Bölümü Başkanı Prof.Dr. Rozeta Gujejiani, Gürcistan Milli Kütüphane Müdür Yardımcısı Mirian Khositashvili ve İş adamı Şemsettin İyem’den oluşan gürcü heyet Halk Eğitim Merkezindeki Gürcüce Dil Kursuna giderek Öğretmen Abdullah Tataroğlu’ndan Dil kursu ile ilgili bilgi aldılar.

Türkiye’de gürcü asıllı vatandaşları için Gürcüce Dil Kursu’nun açılmasından dolayı memnu olduklarını ifade eden Tiflis Devlet Üniversitesi Tarih Bölümü Başkanı Prof.Dr. Rozeta Gujejiani, “ Gürcistan çok güçlü bir devlet olmayabilir, ama Türkiye’de kendi dilini öğrenmek isteyen gürcü asıllı vatandaşların varlığı ve onların dilimize karşı olan sevgisi ve ilgisi bizi ziyadesiyle mutlu ediyor. Ben bu Dil kursunu gördükten sonra çok duygulandım ve gururlandım. Özveri ile bu kursa katılan kursiyerleri ve öğretmenlerini yürekten kutluyorum” dedi.

Prof.Dr. Rozeta Gujejiani  Mirian Khositashvili

Heyetin Gürcüce Dil kursunu ziyaret ettiklerinden dolayı çok mutlu olduğunu söyleyen Kurs öğretmeni Abdullah Tataroğlu,”Gürcüce dil kursumuzda Gürcüce alfabesini öğrenip yazmayı ve okumayı amaçladıklarını ve bu amaç doğrultusunda kursiyerlerimiz yoğun çalışma ve çaba içerisindeler. Bu anlamlı ziyaret bizi ve kursiyerlerimizi son derece mutlu etmiştir. Dolayısıyla bu ziyareti gerçekleştiren Tiflis Devlet Üniversitesi Tarih Bölümü Başkanı Prof.Dr. Rozeta Gujejianiye,  Gürcistan Milli Kütüphane Müdür Yardımcısı Mirian Khositashvili ve İş adamı Şemsettin İyem’e Şahsım ve kursiyerlerimiz adına yürekten teşekkür ediyorum” Dedi.

Şaban Korkmaz

Şaban KORKMAZ

YAZAR BİYOGRAFİSİ

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir