MİLLETİN KARARI ALPER TABAN

31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimleri kapsamında, İnegöllü vatandaşlar kararını verdi.  98 bin 238 oy ve % 64.42 Seçim sonucu  ile Alper Taban yeniden İnegöl Belediye Başkanı oldu.

Yapılan seçimlerin sonucunda açık ara farkla Cumhur İttifakı AK Parti İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban oldu. Taban, oyların %64,42´sini alırken, en yakın takipçisi olan Millet İttifakı Belediye Başkan Adayı Hakan Özdemir ise %22,61´de kaldı. Saadet Partisi İnegöl Belediye Başkanı Hasan Eroğlu ise, %7,84 oy yüzdesinin sahibi oldu.

BELEDİYE BAŞKANI ALPER TABAN

Belediye Başkanın zaferini kutlamak için bir çok vatandan AK Parti İnegöl İlçe Başkanlığı binası önüne yığıldı. Vatandaşlar sloganlarla Alper Taban´ın zaferini kutladı.

2014 Mahalli İdareler Genel Seçimlerinde AK Parti %55,2 oy yüzdesine sahip olurken, 2019 seçimlerinde ise oyunu yükselterek %64,42´ye çıkardı. Oylarını arttıran diğer bir parti ise Saadet Partisi oldu. 2014´te yapılan yerel seçimlerde Saadet Partisi %5,5 oy alırken, 2019 yerel seçimlerde ise oy yüzdesini artırarak %7,84´e çıkardı.

Yapılan zafer programında ilk olarak açıklamalarda bulunan Milliyetçi Hareket Partisi İnegöl İlçe Başkanı Aytekin Torun, “Sevgili İnegöllüler öncelikle zafer kutlamamıza hoş geldiniz. İnegöllü hemşerilerimiz Cumhur İttifakına bir kez daha güvendiler ve teveccüh gösterdiler. Sayın Cumhurbaşkanımızın dediği gibi bu birlik pazara kadar değil mezara kadar devam edecektir. Sırtını PKK´ya, YPG´ye, teröristlere kimler yaslamış bu seçimlerle bir kez daha gördük.  Aziz Türk Milletini kimse diz çöktüremeyecek. Zafer Türk Milletinin olacak. İnegöl´de ki bu sesimizi okyanus ötesi de duyuyor, Avrupa da duyuyor, Dünya da duyuyor. Cumhur İttifakının başarısını ve coşkusunu tüm dünya duyuyor ve şahit oluyor. İnegöl´ümüzü adam gibi adam Alper Taban´a emanet ettiğimiz içinde mutluluk duyuyorum” dedi.

“İnegöl seninle gurur duyuyor” sloganları ile kürsüye çıkan AK Parti İnegöl İlçe Başkanı Mustafa Ersan, “Dünkü sevgi mitingimizde şunu söylemiştim. Biz bu zamana kadar çalıştık ve sınavımızı verdik, yarın halkımız teveccühünü gösterecek demiştim. Teveccühünüz için sizlere çok teşekkür ediyorum. Sizler sınavınızı en güzel şekilde verdiniz. Hakkımızda birçok şey söylendi sosyal medyalarda, ama sizler bunlara kulak vermediniz, daime bizlerin yanında oldunuz. Bunun için sizlere teşekkür ediyorum. Cumhur İttifakımızda güzel bir birliktelik oldu. Aytekin başkanımın da dediği gibi bu birliktelik inşallah sonuna kadar gidecek. Sefer bizden zafer Allah´tandır” dedi.

Ersan´ın ardından kürsüye Başkan Alper Taban çıktı. Zafer açıklamalarında bulunan Taban, “Niyet hayır dedik, akıbet hayır dedik ve hamdolsun bugün karşınızda dimdik duruyoruz. Ben bizlere inanan, bizlere güvenen tüm hemşerilerimize yürekten teşekkür ediyorum. İyi ki varsınız diyorum. Önce çalışmalarımızı yapalım dedik, gayret edelim dedik. Hamdolsun hiçbir şaibeye girmeden, işimizi yaparak, iş üreterek bugünlere geldik. Birileri konuştular, bizler işimizi yaptık. Birileri iftira attılar, bizler işimizi yaptık. Onun için biz şunu dedik; görelim Mevla’m neyler, neylerse güzel eyler. İlla başkan olalım demedik. Ama bir sevdamız var” dedi.

“Bizler sadece vitrinde gözüken, programları yapan, sevk ve idare eden arkadaşlarınızız” ifadeleri ile konuşmasını sürdüren Taban, “Ama bu seçimin galibi, aziz milletimizdir. Hiç bir zaman zafer sarhoşluğu içinde olmadan, her zaman duruşumuzu koruyarak bilinçli bir şekilde çalışmaya devam edeceğiz. Bizler hizmet kadrolarıyız. Her zaman Allah´ın rızasını kazanma gayreti ile hizmet etmek için, işimizi layıkıyla yapmaya devam edeceğiz. Bundan kimsenin şüphesi olmasın. Cumhur ittifakı ile daha güçlenen bu kadrolar, inşallah bundan sonra da İnegöl´e çok güzel 5 yıl yaşatacak inşallah. Genç ve dinamik bir ekip kurduk. Adalet ve Kalkın Partisi, beraberinde Milliyetçi Hareket Partisi, ehliyetli ve liyakatli bu kadrolar inşallah en güzel hizmetleri sunacaktır. Her zaman hakkaniyetle hizmet edeceğiz. Kimseyi ötekileştirmeden, kimseyi farklılaştırmadan herkesi kucaklayarak yolumuza devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

Programda son olarak açıklamalarda bulunan AK Parti Bursa Milletvekili Vildan Yılmaz Gürel, “Seçim sonuçlarımız hayırlı uğurlu olsun. Sonuçlar milletimize, ülkemize hayırlar getirsin. MHP´ye şükranlarımızı sunuyoruz. Sayın Devlet Bahçeli´ye şükranlarımızı sunuyoruz. Allah sizlerden razı olsun. Teşkilatımız zaten teşekkürün en güzelini hak ediyor. Hepinize çok teşekkür ediyorum. Durmak yok, koşacağız artık. 4.5 Yıl seçim yok. Verdiğimiz sözleri yerine getireceğiz Allah´ın izni ile” dedi.

Haber: Şaban Korkmaz

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir