MUHTARDAN ANLAMLI İCRAAT

İnegöl´ün Kırsal Hilmiye Mahallesi muhtarı Alaattin Tetik ilk icraat olarak köyün Şehitliğinde yer alan Türk Bayrağını yeniledi.

31 Mart yerel seçimlerinde seçilerek yeni görevine başlayan muhtar Alaattin Tetik, Köyün şehitliğinde yer alan ve her yerden görünen 8 metre uzunluğunda demir direk üzerindeki Türk bayrağını yeniledi. Köy muhtarı seçilir seçilmez ilk icraatı olarak 3 metre uzunluğunda ve 2 metre genişliğindeki  yenilenmiş Türk bayrağını,  Bayrak direğine çekerek  gökyüzü ile buluşturdu.

Yeni Seçilen Mahalle Muhtarı Alaattin Tetik, köyün yeni yerleşim alanı olan yeni konutlar bölgesinde  aynı zaman Şehitliğimiz de Türk bayrağını dalgalandırmanın köyleri için gurur verici olduğunu belirterek, “Bayrağımızın köyümüze yakışır bir şekilde göklerde dalgalanmasını arzuladık. Millet olarak Vatan ve Bayrak bizim vazgeçilmezimizdir. Bayrak evlerimizin önünde var ama herkesin göreceği bir noktada olması hepimizi gururlandırır. Köyümüzde iki şehidimiz var. Onların anısına böyle bir şey yapmak istedik” şeklinde konuştu.

Haber: Şaban Korkmaz

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir