AKTAŞ’İNEGÖLLÜLERLE İFTARDA BULUŞTU

Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Pazartesi akşamı Orhaniye Mahalle Platformu ile düzenlenen iftarda İnegöllülerle buluştu.

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından Bursa’nın farklı noktalarında her akşam 16 bin 500 kişiye iftar verilirken, Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Pazartesi akşamı Orhaniye Mahalle Platformu ile düzenlenen iftarda İnegöllülerle buluştu.

Balkanlar ve dağ ilçelerinin ardından 13,5 yıl belediye başkanlığı yaptığı İnegöl’de Orhaniye Mahalle Platformu’nca organize edilen iftar programına katılan Başkan Aktaş, ilçe halkı tarafından yoğun bir ilgiyle karşılandı. MERPA Kapalı pazar alanında düzenlenen ve yoğun bir katılımın olduğu iftara Başkan Aktaş’ın yanı sıra İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban ve AK Parti İl Başkanı Ayhan Salman ile AK Parti ilçe yöneticileri de katıldı.

İftar sonrası Orhaniye Birlik Platformu adına açıklamalarda bulunan Yıldıray Cincan “Bizleri ramazan ayında bir araya getiren rabbimize sonsuz şükürler olsun. Yardımlaşmanın, dayanışmanın, cömertliği, şefkatin ve merhametin bir arada olduğu, komşuluğun ve dostluğun kıymetinin bilindiği mahallemizde platform olmak adına 4 kişi ile yola çıktığımız bu yolda binlerce kişiye ulaşmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bizleri yalnız bırakmayan mahalle halkımıza, İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban ve Bursa Büyükşehir Belediye Başkanımız Alinur Aktaş’a teşekkür ederiz” dedi.

İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban ise “Çok güzel bir şekilde ramazanı hep birlikte idrak ediyoruz. Hamdolsun şehrimizde pek çok organizasyonda, pek çok etkinlikte sizlerle birlikte olmaya çalıştık. Ramazanın maneviyatına uygun programlarla sizleri buluşturmaya gayret ettik. Bugün de Büyükşehir Belediye Başkanımızın destekleri ve Orhaniye Mahalle Platformunun organizasyonuyla güzel bir gecede buluştuk. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Önümüzdeki Kadir Gecesini ve beraberinde bayramınızı şimdiden tebrik ediyorum” diye konuştu.

Kürsüden iftara katılan vatandaşlara seslenen Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, doğup büyüdüğü, 13,5 yıl belediye başkanı olarak görev yaptığı, ticaret yaptığı İnegöl’e hizmet etmek ve iftar programında İnegöl’de olmanın kendisi için büyük bir gurur olduğunu vurguladı. 31 Mart seçimleri öncesinde de Orhaniye Mahallesi’ne geldiğini ve çok coşkulu bir şekilde karşılandığını hatırlatan Başkan Aktaş, “Seçimlere 4-5 gün kala yapılan bu ziyaretteki karşılama basında da çok büyük ses getirmişti. Tabir yerindeyse Perşembe’nin gelişi Çarşamba’dan belli olurdu. Ben hem o akşam için hem de gerek Büyükşehir Belediye Başkanlığı gerekse İnegöl Belediye Başkanlığında yüzde 65 nispetinde verdiğiniz oylar için yürekten teşekkür ediyorum. Allah hepinizden razı olsun. Seçimler artık geride kaldı. Birlik ve beraberlik en büyük zenginliğimiz. Her şeyi tartışalım birlik, beraberlik ve kardeşliğimizi tartışmayalım” dedi.

Haber: Şaban Korkmaz

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir