KÖYE DÖNÜŞ PROJESİ’NDE MUTLU SON

  1. İnegöl Hilmiye Mahallesi Tarımsal Kalkınma Kooperatifi Köye dönüş projesi çerçevesinde üretilen arsa kuraları çekildi.

İnegöl Hilmiye Köyü Tarımsal Kalkınma kooperatifinin ürettiği 119 ada 621 parselde bulunan 27 adet arsanın kura çekimi için, S.S. Oylat Boğazı Köyleri Kadınları Tarımsal Kooperatifine ait olan Oylat Çiftlik tesislerinde toplantı yapıldı.

Oylat Çiftlik tesislerinde yapılan toplantıda İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban, Ak Parti İlçe Başkanı Mustafa Ersan, Hilmiye Mahallesi Tarımsal Kalkınma Kooperatifi başkanı ve Hilmiye Mahalle Muhtarı Alaattin Tetik ile arsa paylarını ödeyen üyelerin katıldığı çekilişte 3 farklı ebatta ki arsa sahipleri kura ile belirlendi.

Köye Dönüş anlamında örnek projesi olarak değerlendirdiğimiz bu arsaların kura çekiminden dolayı mutlu olduklarını söyleyen İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban,”Şehirden Köye dönüş ve bazı değerler anlamında kıymetli bulduğumuz bu projenin sonuca ulaşması bakımından çok güzel. Belediye olarak bizde bu konutların bulunduğu yerleşim alanına ulaşım, alt yapı ve buna benzer hizmetlerin yapılması için üzerimize düşen görevleri yapmaya hazırız” dedi.

Kura sonucu arsa sahiplerini tebrik edip hayırlı olmasını dileyen Taban,”Köy hayatının canlanmasında katkısı olacağını düşündüğümüz Bu örnek projede emeği olan herkese teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Haber: Şaban Korkmaz

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir