MODEF EXPO Mobilyamızı Dünya’ya Tanıtıyor

MODEF Fuarcılık tarafından düzenlenecek olan 42. Modef Expo İnegöl Mobilya Fuarı, 07 – 12 Ekim 2019 tarihleri arasında İnegöl Fuar Merkezinde düzenlenecek. Türkiye’nin en önemli Ev Mobilyası fuarlarından biri olan MODEF EXPO, Türk Mobilya Sektörünü Türkiye’de ve dünya pazarında en iyi şekilde temsil etmeyi amaçlıyor.

Bütün dünya’da İnegöl mobilyasının tanınması adına başta MODEF olmak üzere sivil toplum örgütlerine ve İnegöllü mobilya esnafına çok büyük görevler düşüyor.

Malum Türkiye’nin çevresi adeta ateş den çember gibi komşuları iç savaş yaşıyor buda Türkiye’yi olumsuz etkilediği gibi İnegöl mobilyasını olumsuz yönde etkiliyor.  İşte tam bu olumsuzlukların ortasında Mobilya üretiminde ve Mobilya sanayinde söz sahibi olan dolayısıyla “Mobilyanın Başkenti” olma yolunda emin adımlarla ilerleyen İnegöl mobilya üreticileri için, fuar dönemlerini bir fırsat dönemleri olarak görüyoruz. Geçmiş yıllarda düzenlenen Fuarlar gayet güzel ve başarılı geçti. Artık bunlarda yetmez yetmemeli. Dünyada ve Türkiye’de Üreticiden tüketiciye giden en iyi yol ve organizasyon anlayışı artık FUARCILIK tır. Eğer güzel bir Fuar organizasyonu yapıyorsanız ürettiklerinizin iç ve dış piyasaya en iyi şekilde ulaşma imkânınızda var demektir. MODEF EXPO örneği misali.

İnegöl’ümüz de ekonomik potansiyeli ile ve gerçekleştirdikleri ihracatla Türkiye’nin Modası İnegöl Mobilyası olmaya aday. Firmalarımızın MODEF EXPO fuar alanındaki stant tasarımları, uygulamalarındaki kaliteleri, fuara olan ilgi ve heyecanları, her şeyden önemlisi ürettikleri kaliteli ürün ile bu ürünlerin tasarımındaki yenilikler bu kentin mobilyadaki gücünün en güzel örneğidir. Ayrıca Yenişehir havaalanının İnegöl’e yakın olması nedeniyle İnegöl mobilyası dış piyasada çok rahat müşteri bulabiliyor. Çünkü İnegöl mobilya sektörü, artık 150’yi aşkın ülkeye mobilya ihracatı yaparak ilçeye bölgemize ve ülke ekonomisine katkı sağlıyor. İnegöl mobilyası kendine özgü tasarımları, estetik çizgisi ve dayanıklılığı ile yurt içi ve yurt dışı pazarda iyi bir yere sahip, dolayısıyla İnegöl mobilyası Türkiye’nin mobilya nabzını tutuyor. İnegöl mobilyasının Dünyada marka olabilmesi için mobilyamızı uluslar arası arenada çok iyi tanıtmak gerekiyor bunun en iyi yolu da, ilçemizde gerçekleştirilen Mobilya fuarlarıdır bunlardan en önemlisi de MODEF EXPO’ dur.

İnegöl Mobilyasının hem yurt içinde hem de yurt dışında tanınırlığını ve bilinirliğini artırma amacına yönelik çalışmalarda lokomotif görevi olan İMOS’ UN artık tüm mobilya firmaları tarafından benimsenmesi ve kabullenilmesi gerekiyor. Ayrıca Ticaret odası ile Mobilyacılar Odasına kayıtlı mobilyacıların İMOS çatısı altında birlik ve beraberlik içerisinde uyumlu  çalışmaları, İnegöl Mobilyasını ulusal’da ve dünya’da marka haline getirecektir.

Artık küreselleşen dünyamızda ülke sınırları ticari anlamda kalkmaktadır. Dolayısıyla ilçemizde üretilen mobilyanın özellikle yabancı tüketiciler tarafından tercih edilmesi için tanıtım ve fuar organizasyonu iyi yapılmalı. MODEF EXPO organizasyonu bu anlamda önem kazanmaktadır,

Tüm bu güzel çalışmaların içinde bahsedemeden geçemeyeceğim bir konuda İnegöl Mobilyasını Türkiye’ye ve Dünyaya tanıtan MODEF fuar organizasyonunda görev yapan ekip aynı zamanda fuarın başarılı geçmesinde emeği olan gizli kahramanlardır. Bu önemli organizasyonda MODEF Finans ve Satın alma Müdürü Ali Karasu, Satış pazarlama ve reklam Müdürü Kadri İncebay ile fuar alan sorumlusu Yakup Şahin’in çalışmalarını da takdire şayan buluyorum. Çünkü bu genç ekip, Binlerce İnegöllünün ekmek kapısı ve ülke ekonomisine katkısı olan ilçemizin sembolü MOBİLYAMIZI iyi tanıtmak için ne gerekiyorsa yapmaya çalışıyorlar.

Buradan tüm mobilya sanayine ve mobilya firmalarına seslenmek istiyorum, MODEF EXPO Fuar etkinliğine katılarak gerekli desteği vermelisiniz çünkü her şey İNEGÖL MOBİLYASINI Dünyaya ve Türkiye’ye tanıtmak için.

Şaban Korkmaz

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir