BATUM’DA BURSA TADI…

İnegöl Manşet Gazetesi İmtiyaz Sahibi ve Genel Müdürü Şaban Korkmaz; Batum Bursa Restaurant sahibi Sayın Alican Yıldırım ile İnegöl Manşet okurları için gerçekleştirdiği çok özel Röportaj.

Gürcistan Özerk Acara Cumhuriyeti Başkenti Batum’da 4 yıldır faaliyet gösteren Bursa Restaurant İşletme sahibi Alican Yıldırım’ın kısa sürede popüler hale gelen Restaurantı ile ilgili başarı hikayesini merak ettik. Bu başarı hikayesini yerinde yani Batum’da müşterilerine hizmet veren Bursa Restaurant’ta Alican beyden dinledik.

Şaban Korkmaz; Öncelikle sizi tanıyalım, Nerelisiniz?  Batum’da Restaurant açma fikri nasıl gerçekleşti?

Alican Yıldırım; Bursa ili İnegöl ilçesi Saadet köyündenim, İnegöl’de uzun yıllar serbest muhasebecilik yaptım. Aynı zamanda Yıldırım İthalat İhracat San.Tic.Ltd şti firmamla uzun yıllar Rusya,Azerbaycan ve Gürcistan gibi ülkelerle ithalat ihracat yaptım. Dolayısıyla 1994 yılından beri Gürcistan Özerk Acara Cumhuriyeti Başkenti Batum’a gelip gidiyordum. Ticari faaliyetlerim nedeniyle gelip gittiğim Batum’daki dostlarımın önerisi üzerine Benimde Atalarımın geldiği Atayurdu Batum’da Restaurant açmak nasip oldu.

Şaban Korkmaz; Müşteriler, Bursa Restaurant’ı niçin tercih ediyorlar? İddialı olduğunuz yiyecekler var mı?

Alican Yıldırım; Restaurant’ımızda sabahları kahvaltı servisimiz olduğu gibi et ürünü ağırlıklı İnegöl Köfte,Adana kebabı, Izgarada Tavuk şiş, Et şiş, Hatay Döneri ve Butum’un özel yöresel yiyecekleri Haçapuri ve hinkali gibi yemekleri İslami usullerde hijyenik ortamda ve kaliteli bir şekilde müşterilerimize ikram ettiğimizden dolayı kısa sürede Batum halkı ile Batum’a gelen Turistlerin ilgi odağı olduk.

Şaban Korkmaz; Sizin Restaurant işletmeciliği yanında Türkiye’den gelen vatandaşlara adeta fahri konsolos gibi yardımcı olduğunuzu biliyoruz. Hangi konularda yardımcı oluyorsunuz?

Alican Yıldırım; Türkiye’den gelen vatandaşlarımıza özellikle Bursa ve İnegöl’den gelen hemşehrilerimize her konuda yardımcı olmaya çalışıyoruz. Batum’u gezmeye gelenlere konaklama, Batum’un önemli yerlerini, Kültürel güzelliklerini ve özelliklerini görmeleri konusunda bilgi ve yönlendirmeler yapıyoruz. Ayrıca İş için gelen İş adamlarımıza Batum’daki dostlarımız vasıtasıyla işlerini sorunsuz halletmelerini sağlıyoruz. Tabi bunları yaparken büyük keyif aldığımı özellikle belirtmek istiyorum.

Şaban Korkmaz; Alican Bey, Batum’daki hedefiniz ve yapmak istedikleriniz nelerdir?

Alican Yıldırım; Buradaki Ticari faaliyetleri daha da geliştirmek, Mevcut olan Restaurant işletmemize ilave olarak şubeleşmeyi hedefliyoruz. Bu konuda Şirketleşmeyi gerçekleştirdik hatta ileriye dönük Gürcistan’ın Başkenti Tiflis’de bir şube açmak. Tabi bunları yaparken amacımız kalitemizden ödün vermeden ve Kültürümüze uygun bir şekilde faaliyetlerimizi gerçekleştirmek. Buradan Türk İşadamlarımıza tavsiyelerim. Gürcistan Avrupa serbest dolaşım hakkı elde ettiği için burada Tekstil, Mobilya ve hizmet sektörü olarak faaliyet gösterecek olanlara çok büyük avantajlar sağlanıyor. Ayrıca Gürcistan Devleti yatırımcılara inanılmaz teşvik ve bürokratik kolaylıklar sağlıyor. Dolayısıyla yatırım için Gürcistan ideal bir ülke olduğunu söyleyebilirim.

Bu arada Türkiye’den gelerek Bursa Restaurant işletmemizin faaliyetleri ve tanıtımı hakkında yaptığınız özel yayın nedeniyle İnegöl Manşet Gazetesi İmtiyaz Sahibi ve Genel Müdürü Şaban Korkmaz’a ve Ekibine Teşekkür ediyorum.

Haber Röportaj;  Şaban Korkmaz

Bunları da sevebilirsiniz

BATUM’DA BURSA TADI…” için bir yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir