BATGİAD’DAN YATIRIMCILARA DAVET

Batum Türk ve Gürcü İş Adamları Derneği Başkanı Ayhan Dikme BATGİAD’IN faaliyetleri hakkında İnegöl Manşet Gazetesine Özel açıklamalarda bulundu.

Batum Türk ve Gürcü İş adamları Derneği BATGİAD yaklaşık 8 ay önce kurulduğunu söyleyen Başkan Ayhan Dikme,”Hizmet sektörü ağırlıklı ama her sektörden 70 üyemizin bulunduğu BATGİAD’IN amacı Batum ve civarında Ticari ilişkileri geliştirmek, Türkiye ve Gürcistan arasındaki ticari bağları güçlendirmek. Türk ve Gürcü Kültürünü harmanlayarak, dostluk ve akrabalık ilişkilerini üst düzeye çıkarabilmektir” diyen BATGİAD başkanı Ayhan Dikme,”Gürcistan ekonomik anlamda bir çok alanda hala çok bakir bir ülke. Özellikle Tarım ve Hayvancılık alanında yatırım yapabilecek yatırımcıların gelebileceği komşu ülke” şeklinde konuşan Dikme,”Gürcistan’a veya Batum’a yatırım yapmayı planlayan yatırımcıların Türkiye Cumhuriyeti Ticari Ataşeliği’ne veya Bu ülkede faaliyet gösteren İş çevreleri ile alakalı STK’lara danışmadan hiçbir Ticari faaliyet içerisine girmemelerini veya planlamamalarını tavsiye ediyoruz” şeklinde sözlerini sürdüren,

BATGİAD Başkanı Ayhan Dikme,” Türkiye’den Yatırım yapmayı düşünen yatırımcılarımızın Doğru planlama yaparak başarılı olmaları için STK olarak yatırımcılarımıza her türlü faydalı olmak istiyoruz” dedi.

Görüşme sonunda İnegöl Manşet Gazetesi İmtiyaz Sahibi ve Genel Müdür Şaban Korkmaz, Türk ve Gürcü İş adamları Derneği Başkanı Ayhan Dikme’ye Türkiye ve Gürcistan Ticari ilişkilerinin gelişmesine katkılarından dolayı Teşekkür Plaketi verdi.

Özel Haber: Şaban Korkmaz

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir