ÇİLEK DÜNYA MARKASI

Çilek mobilya’nın daveti üzerine diğer basın mensubu arkadaşlarımla birlikte fabrikaya gittim. Kurumsallıkta adeta tavan yapmış Çilek mobilya yetkilileri bizi, daha giriş kapısında güler yüzlü karşılamalarıyla farklı olduklarını hissettirdi.

Her şeyden önce, bir İnegöllü olarak her zaman, Çilek Mobilya ile gurur duymuşumdur. Çünkü bu güzide firmamız, çalışanına, müşterisine, çevreye ve en önemlisi, yaptığı işine saygısı sonsuz.

Dünya markası olma yolunda hızla ilerleyen Çilek Mobilya’nın kurucuları, Muzaffer Çilek ile Muharrem Çileğin anlatacakları benim için çok önemliydi.

Söze başlayan Muzaffer Bey, şirketi beraber kurduğu, Abisi Mustafa bey ve Muharrem bey ile birlikte, yirmi yıl önce adeta sıfırdan başladıkları mobilyacılık serüvenlerini, başarılı ve sistemli bir çalışma ile devasa bir markaya nasıl dönüştüğünü anlattı.

Muharrem beyin anlattığı, tavuk gibi hisseden kartal örneği ise, mobilyacının nasıl cesaretli olması gerektiğini açık bir şekilde göstermekte.

Toplantı sonrası fabrikayı gezdiren, Muzaffer Bey ile Muharrem beyin çalışma azmi ve heyecanları hala ilk gün gibi tazeliğini koruyordu.

Çilek mobilya tanıtımında, Dünya markası olabilmenin, öyle süslü laflarla olmadığını, iyi bir hayal gücü, özveri ve sistemli bir çalışma ile olabileceğine bizzat şahit oldum.

Çilek mobilyanın başarısının altında yatan neden ise, mobilyadan kazandıklarını, bazı mobilyacıların yaptığı gibi yata, kata ve arabaya değil de. Çalışanın eğitimine, makineleşmeye ve ürün tasarımına yatırım yapmalarıdır.

Dünya genelinde 500 mağazaya ulaşan Çilek Mobilya kendine yeni hedef koymuş. Koyduğu yeni hedef ise 1000 mağaza, İnegöl’ümüzün ve ülkemizin medarı iftiharı Çilek Mobilya ya, Dünya markası olma yolunda yürekten başarılar diliyorum.

Şaban Korkmaz

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir