ÇİLEK DÜNYA MARKASI

Dünya Markası olma yolunda hızla ilerleyen Çilek Mobilya,20 yılı aşkın süredir ulusal ve uluslararası arenada başarılarını sürdürüyor. İnegöllü basın mensuplarını ağırlayan Çilek Mobilya Genel Müdürü Muzaffer Çilek, Başarı hikâyesini paylaştı.

Dünyanın en iyi markalarından bir olan Çilek mobilya, Çocuk, Genç, Bebek Odaları ve Aksesuarları ile bu alanda birçok İnegöllüyü gururlandırırken, dünya çapında kazanılan tecrübeyi İnegöl’ün bütün dinamikleriyle ve mobilyacılarıyla paylaşıyor.

Samimi ortamda gerçekleşen sohbette Çilek Mobilya Genel Müdürü Muzaffer Çilek, Çilek markasının doğuşunu ve gelecek yatırımlarını paylaştı. Türkiye’nin önde gelen mobilya firmaları arasında olduğunu söyleyen Muzaffer Çilek,” 1996 yılında İnegöl’de abim Mustafa Çilek, Muharrem Çilek ve benim tarafımdan piyasada boşluğunu hissettiğimiz bebek, çocuk ve genç mobilyası üretimine karar vererek atıldık” diyen Çilek, “Çilek Odası konseptiyle bebek, çocuk ve genç odası kategorisinde uzman olan Çilek, dünyaca ünlü bir Türk mobilya markası konumunda. Genç Türk tasarımcılarıyla Doğu-Batı sentezinde evrensel tasarımları hayata geçiren Çilek mobilya, bebek, çocuk ve gençlere yönelik eğlenceli ve temalı mobilya ve aksesuarlar ile oda atmosferleri tasarlıyor. Belirli bir yaş grubuna özel tasarım ve üretim fikrini hayata geçiren Çilek mobilya, kendi sektöründeki ilk marka olma özelliğine sahip” dedi.

Çilek mobilya olarak,  20 yılı aşkın süredir hayalleri gerçeğe çevirdiklerini söyleyen Muzaffer Çilek,”Tüm dünyada franchise modeliyle genişleyerek global bir marka olma yolunda hızla ilerleyen Çilek markamız, 5 kıtada 71 ülkeye yayılan 500’ü aşkın satış noktasıyla 3 milyondan fazla çocuğun odasını süslemekte. 60 bin metrekare satış alanı bulunan Çilek markamız, 2 bin kişiye de istihdam sağlıyor. Japonya’dan Kolombiya’ya, Güney Afrika’dan Rusya’ya, ABD’den Hindistan’a kadar yurtiçinde ve yurtdışında yaygın satış noktalarıyla tüketicilerine ulaşan Çilek; Çilek Franchise Mağazaları’nın yanı sıra Möbel Pfister, Kika Leiner, Alghanim, Liverpool, Porta ve Hoff gibi dünyanın prestijli zincir mobilya mağazalarında da satılıyor. 2015 yılı itibari ile ürünleri ile özdeşleşen ‘Düşle’ sloganı ile tematik ürünlerini çocukların, gençlerin ve ailelerin beğenisine sunacak olan Çilek markamız, ‘Hayal Gücü’ marka fikri ile de tasarımlarını özgünleştireceğini” söyledi.

Alman firması satın aldıklarını ifade eden Muzaffer Çilek,”1896 yılında kurulmuş olan Almanya’nın köklü mobilya firmasını satın aldıklarını. Bu şekilde Almanya’ya da satış yapıyoruz artık. İnegöl mobilyası bir marka oldu. Her yerden toptancı geliyor. Burası adeta mobilya merkezi oldu. Ankara mobilyada bir numaraydı. Ne oldu silindi. Kayseri birkaç alanda kaldı. Eskişehir bitti. İnegöl şuan oldukça iyi durumda, İnegöl’de herkes tutturmuş ev mobilyası üretiyor. Neden bahçe mobilyası ve ofis mobilyaları üretmeyi düşünmüyoruz. Bence bunlarda üretilmeli.” Diye sözlerini sürdürdü.

Çilek mobilya olarak güzel olan şeyleri paylaşacağız diyen Muzaffer Çilek,”Bilginin paylaşıldıkça büyüyeceğini, dolayısıyla ilk olarak basın mensuplarımızı ağırladık. Çünkü siz basın mensubu olarak herkese anlatabilirsiniz. Yarından itibaren ise mobilyacıları ağırlayıp, çalışmalarımız ve sistemlerle ilgili detaylı bilgi paylaşacağız dedi.

Muzaffer Çilek ve Muharrem Çilek, Toplantı sonunda basın mensubu misafirleri, İnegöl Kurşunlu mahallesindeki fabrikanın tüm birimlerini gezdirmek suretiyle üretim ve sistem hakkında bilgi verdiler.

Haber: Şaban Korkmaz

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir