ELLERİNDEN ÖPERİM ÖĞRETMENİM

Hayatımızın önemli bir bölümünde yer alan ve bize hayatı öğreten Öğretmenimiz için ne söylesek ne yazsak azdır, Çocuklarımızın yetişmesinde önemli rol alan öğretmenlerimiz aynı zamanda fedakârlıklarla eğittiği çocuklarımızla birlikte bu ülkenin değerli varlıklarıdır.

Ülkemizin geleceğini emanet ettiğimiz öğretmenlerimize yeterince değer verilmediğini dolayısıyla kutsal ve şerefli öğretmenlik mesleğinin büyük yara aldığını söylerken aslında ülkemizin geleceği yara almaktadır.

Bir milletin milli, ahlâki ve kültürel yönden güçlü ve medeniyet bakımından kalkınmış olması, Öğretmenlerinin üstün çalışmalarına bağlıdır. Milli birlik ve beraberliğimizin teminatı öğretmenlerdir.

Öğretmenlik kutsal ve şerefli bir meslektir ve bu işi yapacak kişilerin işlerine gönül vermeleri gerekmektedir. Çünkü tüm meslek gruplarına dağılan kişiler öğretmenlerimiz tarafından yetiştirilmektedir.”Yeryüzünde öğretmenlikten daha şerefli bir meslek tanımıyorum” diyen. Diyojene katılmamak mümkün mü?

Öğretmen, toplumda her türlü tutum, davranış ve görünüşüyle örnek insandır. Çevresine ve insan haklarına saygılıdır. Sevgi doludur. Ülkenin şekillenmesinde önemli rol oynar.”Bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum. “Diyen Hz. Ali’nin sözü ne kadar da doğru ve anlamlı olduğunu bilmeyen var mıdır?

Dünya kurulduğundan beri eğitimin önemi ve kutsallığı bütün insanlık tarafından bilinmesine rağmen maalesef ülkemizde eğitimin ve öğrenimin değeri fazlaca ve yeterince bilinmemekte, Bu vahim duyarsızlıkta başta ülkeyi yönetenlerde olduğu gibi vatandaş olarak bizimde payımız bulunmaktadır.

Başta ülkeyi yönetenlere ve ülkemin insanına buradan sesleniyorum Öğretmenlerimize hak ettiği değeri verelim. Öğretmenlerimize hak ettiği şekilde sahip çıkalım.

Başöğretmen Atatürk ‘Öğretmenler yeni nesil sizlerin eseriniz olacaktır.’ Sözüyle öğretmenlere olan güvenini ve eğitim ve öğretimin şart olduğunu belirtmektedir. Onun içindir ki yılda bir gün kutlanan öğretmenler gününde, tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım öğretmenler gününü kutlar, ellerinden öperim.

Şaban KORKMAZ

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir